Anna Gąsienica-Byrcyn, góralka z Zakopanego, zaśpiewa w półfinale The Voice of Poland. Ma głos jak dzwon i jest faworytką programu

Po sobotnim ćwierćfinale telewizyjnego programu „The Voice of Poland“ górale z Podhala mogą wykrzyczeć „mamy to!“. W ten dzień szturmem do półfinału programu, który wypromował już niejedną gwiazdę, wdarła się mieszkająca w Zakopanem Anna Gąsienica-Byrcyn. 21-letnia uczestniczka show zaśpiewała w zwycięskim dla siebie ćwierćfinale piosenkę Amy Winehouse.
Reklama

Ania Gąsienica Byrcyn faworytką The Voice of Poland

Ania Gąsienica Byrcyn w programie TVP2 jest członkiem ekipy Edyty Górniak. Diwa polskiej piosenki bardzo chwali 21-latkę i mocno ją promuje. W pewnej chwili to właśnie jej jako pierwsza Górniak zdradziła, że przeprowadza się na Podhale, a dokładnie do Leśnicy.

Ania choć jest góralską z krwi i kości urodziła się w Toronto. Już jako dziecko wróciła jednak z rodzicami do Zakopanego. Pochodzi ze znamienitego rodu górali, a dziadek to legenda Podhala.

Jej rodzina to właściciele części Gubałówki. Tata ma też pracownię kowalstwa artystycznego, a mama sprzedaje oscypki. Ania śpiewa i gra na instrumentach od najmłodszych lat – gra na gitarze, skrzypcach, fortepianie. Chodziła do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej im. Mieczysława Karłowicza. Żeby uniknąć egzaminów gimnazjalnych postanowiła wrócić do Kanady. Chodziła tam do szkoły katolickiej, w której każdy dzień rozpoczynał się odśpiewaniem hymnu narodowego.

Gdy ogłoszono konkurs na jego wykonanie, Ania zrobiła swoją wersję, a nagranie było tak dobre, że teraz codziennie rano rozbrzmiewa na apelach w tej szkole.

Ania najlepiej czuje się w klimacie folklorystycznym. Należała do dwóch zespołów, a z jednym – 9SYIL sporo koncertowała po całym świecie. Obecnie studiuje jazz w Akademii Muzycznej Katowicach i otworzyła się również na inne style. Nigdy też nie występowała solowo. „The Voice” jest właśnie próbą sprawdzenia się w solowym repertuarze w innej stylistyce.

Dla tych z czytelników, którzy nazwisko Gąsienica Byrcyn kojarzą z rodziną blokującą od lat ponowne uruchomienie trasy narciarskiej na Gubałówce, wyjaśniamy: rodzice Anny nie mają z tym nic wspólnego. Wokalistka jest co prawda spokrewniona z Bożeną i Wojciechem Gąsienicami Byrcynami (to oni zablokowali narciarzy), ale obie familie są skłócone właśnie o ten fakt.

zdroj: https://zakopane.naszemiasto.pl/anna-gasienica-byrcyn-goralka-z-zakopanego-zaspiewa-w/ar/c13-8012505?fbclid=IwAR3lcBoyxnn3F_GyuiFYtraFjO5Ulr99erVHJ-AjhrEWxHbTlM6JFqV0aIY