Puchar Świata- Duży sukces Maryny Gąsienicy Daniel

Już w sobotę było nieźle, Polka zajęła 21. miejsce w gigancie. Dziś Maryna Gąsienica Daniel pojechała jeszcze lepiej, szczególnie drugi przejazd i zajęła 11. miejsce w zawodach Pucharu Świata w gigancie we francuskim Courchevel.

Po pierwszym przejeździe narciarka z Zakopanego była 19. i traciła do najlepszej Amerykanki Michaeli Shiffrin 2:54 sek. Startu nie ukończyła jedna z faworytek Słowaczka Petra Vlhova.

W drugim przejeździe Maryna Gąsienica Daniel pojechała jeszcze lepiej. Świetna jazda dała jej awans na 11. pozycję. W samym drugim przejeździe nasza reprezentantka była druga!

Zwyciężyła Michaela Shiffrin.

Przypomnijmy, że nasza alpejka wróciła w tym sezonie na trasy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Kilka tygodni temu zajęła 9. miejsce w slalomie równoległym w Pucharze Świata w Austrii. Jest to jednak dyscyplina mniej popularna od giganta